Menu
in ,

Yürüyebiliyorsan Koşabilirsin: Nike + Run Club

“Koşmaktan nefret ederdim.” Profesyonel veya amatör olsun her hangi birine “Spora nasıl başladın?” diye sorsanız girişteki cümleyi duyma ihtimaliniz yüksektir. Koşmaya başlamak isteyenlerin soracağı “Fitili nasıl ateşlerim?” sorusunun yüksek ihtimalli yanıtları şunlar: “Kendine hedef belirle”, “Motive ol”, “İnsanlarla tanış”, “Profesyonel destek al”… Elbette zor olan soruları sormak veya yanıtlamak değil. Aksiyon alıp başlamak. Yenilenen Nike + Run Club, koşmayı ilk kez deneyecekleri (veya bir nedenle bırakanlara) harekete geçirmek için tasarlanmış bir asistan veya yakın bir arkadaşın.

SİZE ÖZEL ANTRENÖR

Nike + Run Club’ın en önemli özelliği başlangıç düzeyindekilere profesyonel desteği bir antrenörle vermesi. Chris Bennett, John Smith ve Jerry Schumacher, Olimpik sporcularla çalışan isimler ve size bir tık uzaklığında! Dünyanın en hızlı ikinci kadını Carmelita Jetter’in hocasıyla çalışmak oldukça havalı olacak! Yapmak istediğin ne olursa olsun, uygulama içerisindeki antrenör çizdiği planı hedeflerine ve fitness durumuna göre ayarlıyor. Size ilerleme kaydettikçe plan da güncelleniyor.

Hayatım boyunca hep kilolu oldum ve koşmak en büyük korkularımdan biriydi. Birinin beni koşarken görecek olması veya ayaklarımın, dizlerimin acıma ihtimali beni dehşete düşürüyordu. Bu korkudan kurtulmanın bana yeni kapılar açacağını biliyordum. Öyle de oldu. Fiziksel ve zihinsel olarak güçlendim, kilo verdim. Dünyayı fethedebilirim düşüncesiyle her sabah koşmayı ve o yanma hissini seviyorum.

MOTİVE OLMAK DAHA KOLAY

Nike+ Run Cclub, Spotify çalma listeleri, koşu sırasında arkadaşlarınla etkileşim ve başardıklarını hafızada tutmak adına verilen rozetlerle motivasyon açısından da bir hayli başarılı. Araştırmalara göre sosyal medya paylaşımları, karşılıklı motivasyon (bazen imrenme, özenme ve kıskançlık duygusu) önemli bir etken. Koşu paylaşımlarınızı fotoğraflar, istatistikler ve uygulamaya yeni eklenen eğlenceli çıkartmalarla kişiselleştirebilecek ve sosyal ağınızla paylaşabileceksiniz. Sadece Nike+ arkadaşlarınız paylaşma da bir seçenek olarak sunuluyor.

Basketbol oynarken koşmak veya tepe tırmanmak bir ceza olarak veriliyordu. Koşmak en kötü şeydi benim için. Anksiyete ve depresyon sorunları yaşarken bir gün babamı koşarken izledim. Kendime “Sıra sende” diye sorduğum bir an geldi. Koşmak bana bir meditasyon ve kendime ayırdığım bir zaman gibi geliyor. Depresyon sırasında sık sık sorduğum “Neden?” sorusunun yanıtı koşmakmış.

İLERLE VE BAŞKALARIYLA KOŞ

Nike + Run Club, tempo ve mesafeden rota ve kişisel rekorlara kadar tüm ayrıntıları en doğru veriyle aktarmayı hedefliyor. Böylece merak ettiğiniz bilgilerinizi, kontrol etme şansınız artıyor. Arkadaşların ve dünyanın dört bir yanındaki koşucularla kendinizi kıyaslamak ve rekabet etmek de artık çok kolay. Tek yapmanız gereken, koştuğunuz mesafeleri seçtiğiniz hedeflere veya yarışmalara göre etiketlemek. Uygulamayı indirmek için tıklayın

“Koşuyorum çünkü gün boyu kafamı meşgul eden şeylerden kurtulduğumu hissediyorum. 10-20-30 kaç dakika olduğunu fark etmeksizin kontrolün bende olduğunu ve odaklanabilme duygusuna sahip olmak mükemmel bir his. Buna benzer bir haz almamıştım”

Yorum Yazın

Exit mobile version