in

5 Maddeyle 20 Günde Göbek Eritme

Göbek eritme, kilo verme sürecinin en zorlu safhalarından biridir. Göbek bölgesinde biriken yağlar, inatçı yapıları sebebiyle kimi zaman son derece zorlayıcı olabilir. Umutsuzluğa kapılmayın! Sizin için hazırladığımız önerileri takip ederek göbek bölgenizdeki yağlardan 20 gün gibi kısa bir sürede kurtulabilirsiniz! İşte, 20 günde göbek eritme için mutlaka dikkat etmeniz gereken 5 madde…

1) Beslenme Programına Dikkat

Kilo verme sürecinin en önemli noktası, doğru bir beslenme programı uygulamaktır. Fazla kilolarınızdan ve vücudunuzdaki yağ kütlelerinden kurtulmanın püf noktası, gün içinde yakılandan daha az kalori tüketmekten geçer. Ancak düşük kalorili beslenmek demek, metabolizmanızı gıdalardan mahrum bırakmak anlamına gelmez.

Temel besin değerlerinin yeterli seviyede alınmaması, sağlığınızda ciddi problemler oluşmasına neden olabilir. Bu sebeple protein, vitamin, mineral ve düşük seviyede karbonhidrattan oluşan bir beslenme programı uygulamanız ve böylece bir yandan sağlığınızı koruyup diğer yandan yağ kütlenizi azaltmaya çabalamanız son derece önemlidir. 

2) Kardiyo Egzersizlerini İhmal Etmeyin

Kardiyo egzersizleri, metabolizma hızını artırır ve bu sayede vücuttaki yağ oranını azaltır. Kardiyo hareketleriyle yakılan yağ kütlelerinin başında ise karın ve göbek bölgelerinde biriken katmanlar gelir. Bu sebeple koşu, yürüyüş, bisiklet, eliptik bisiklet gibi kardiyo aletlerinde sıklıkla çalışarak göbek yağlarınızı hızlı bir şekilde eritebilirsiniz.

Haftada 4 gün boyunca en az yarım saatlik kardiyo programları uygulayarak göbek yağlarınızı kısa sürede gözle görülür şekilde azaltabilirsiniz. Kardiyo egzersizlerine yüzme, trekking, kum egzersizi gibi eklemelerde de bulunabilir ve vücudunuzun yağ yakma hızını kısa sürede zirveye çıkarabilirsiniz. Dilerseniz HIIT ve cross fit gibi ekstrem kardiyo programlarından da yararlanabilirsiniz. 

3) Karın Kaslarınızı Çalıştırın

Göbek bölgesini eritmenin en önemli yollarından biri de karın kaslarını sıkılaştırmaktır. Çalıştırılmayan karın kasları, gevşek bir yapı sergiler ve dışarıdan sarkık bir göbek görünümü oluşturur. Karın kaslarınızı sıkılaştırma ve güçlendirme egzersizleri yapmanız durumunda ise bu sarkıklık kısa sürede toparlanır ve vücudunuz fit bir görünüme kavuşur. Bu sebeple tüm spor programlarınızda karın kaslarını çalıştıracak hareketlere yer vermenizde yarar bulunur. Karın kaslarını en iyi çalıştıran hareketlerin başında mekik gelir.

mekik nasıl çekilir

Mekik çekerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlar, ayaklarınızı bir noktada sabitlemeniz ve hareket boyunca yalnızca karın kaslarından güç almanızdır. Bu noktalara dikkat ederek uygulayacağınız mekik programları sayesinde 20 gün gibi kısa bir sürede, dümdüz bir karın bölgesine kavuşabilirsiniz.

4) Detoks Uygulamalarına Önem Verin

Pek çok kişi, göbek bölgesinin tamamen yağ katmanlarından oluştuğunu sansa da bu bilgi doğru değildir. Göbek şişkinliğinin önemli bir bölümü, bu noktalarda biriken ödemlerden ve gaz birikimlerinden kaynaklanır. Bu sebeple 20 günde göbek eritme işlemleri esnasında detoks yöntemlerine de başvurmanızda yarar bulunur. Düzenli olarak yeşil çay, maydanoz suyu, salatalık aromalı detoks suyu gibi içecekler tüketerek vücudunuzda biriken ödemlerden kurtulabilirsiniz.

Ayrıca lifli gıdalar tüketerek karın şişkinliği problemini de ortadan kaldırabilir ve böylece yağ dışındaki sebeplerden kaynaklanan karın kalınlığını kısa sürede minimum seviyeye indirebilirsiniz. 

5) Doğru Zamanda Doğru Şekilde Dinlenin

Sporla amatör ya da profesyonel seviyede ilgilenen herkesin, dinlenme saatlerine ve sürelerine de büyük özen göstermesi gerekir. Dinlenme, fit ve enerjik bir vücuda sahip olmanın altın kurallarından biridir. Yetersiz dinlenme, kas gruplarınızı güçsüz bırakacağı için karın bölgenizin sıkı bir görünüm sergilemesini engeller. Uyku saati de sağlığınıza etkide bulunur. Vücudun dinlenmesini ve yenilenmesini sağlayan hormonlar, ağırlıklı olarak gece 23:00 ila 01:00 arasında ve uykudayken salgılanır. Bu sebeple geceleri en geç 23:00 – 00:00 saatleri arasında uykuya dalmaya ve en az 8 saat boyunca uyumaya özen göstermeniz önerilir. 

Eğer siz de yalnızca 20 gün içinde göbeğinizi eritmek istiyorsanız, performansınızı birbirinden kaliteli spor kıyafetleri ve ekipmanlarıyla daha da artırabilirsiniz. En seçkin markalara ait kıyafet ve ekipman seçeneklerini ise barcin.com‘da bulabilirsiniz.

Fit Vücut İçin 4 Etkili Fitness Tavsiyesi

Fit Vücut İçin 4 Etkili Fitness Tavsiyesi

Kısa Sürede Yüzme Nasıl Öğrenilir

Kısa Sürede Yüzme Nasıl Öğrenilir?