in

Facebook’un Kurucusu 2016’da 365Mil Koşacak

Koşu, birçok spor branşının aksine ırk, yaş, cinsiyet, inanç, konum, eğitim seviyesi, mevsim, gelir düzeyi fark etmeksizin her yerde, her zaman, herkes tarafından yapılabilen bir spordur. Koşmanın fakir veya zengin olmakla ilgisi yoktur. Koşu camiasına 2016’ya girmemizle beraber bir kişi daha katıldı ki, onun katılımı ve koşudan bahsetmesi çok kısa sürede yüz milyonlarca insana ulaşıp, diğer koşucuların da beğenilerini kazandı.

Bahsettiğimiz kişi Facebook’un kurucusu Marc Zuckerberg. 31 yaşındaki genç işadamı, 2016’da kendisine dair aldığı yeni yıl kararlarına bu yıl içerisinde toplam 365 mil koşacağını ekledi ve bu güzel haberi herkese duyurdu.

Koşu kadar faydalı ve aslında hayatın merkezinde olan bir sporu, dünyanın en zengin (serveti 35.7milyar $), en ünlü ve en çok kişiye ulaşabilen kişilerinden birinin yapacak olması, hepimiz için sevindirici bir haber. Daha şimdiden kendi oluşturduğu facebook grubuna 80.000’in üzerinde koşucu üye olmuş ve her saat üye sayısı artıyor. Bizim grubumuz kadar olmasa da baya ünlü olmuş 🙂

1 yılda 365 mil demek, günde 1 mil demek. Bu da 1.6 km’ye tekabül ediyor. 1600 metre de mesafe mi canım demeyin, dünyanın en meşgul adamlarından birinden bahsediyoruz ve toplam mesafe hedefini tutturabilmesi için bazı günler koşmayı atlaması gerekebileceğini de düşünerek belki de günlük daha uzun mesafe koşması lehine olur.

Koşu dolu bir yıl düşüncesi ile online bir çekişme ortamı oluşturan Zuckerberg, herkesi bu çekişmeye davet ediyor ve bu çekişmeyi kendi oluşturduğu facebook grubunda sürdürüyor. “365 mil az bir mesafe değil fakat her gün 1 mil koşarsanız ve orta hızda koşarsanız günde 10 dakikanızı koşuya ayıracaksınız demektir.” diyen girişimcinin diğer yeni yıl hedefleri, ayda 2 kitap okumak ve Çinceyi öğrenmekmiş.

Haydi siz de 2016 için yeni hedefler koyun, şimdiden bunları gerçekleştirmek için adım atmaya başlayın ve bu hedeflerin içinde koşu da olsun! 🙂

En Yaşlı Olimpik Maraton Denemeleri Koşucusu Olmayı Hedefliyor

Nike Air Max 2016 İle İlk Tanışma