Menu
in

Kadınlar Günü’nün Özel Konuğu: Neslihan Demir

Neslihan Demir, hem profesyonel spor hayatına onlarca madalya, kupa ve rekorlar sığdırmış bir voleybolcu hem de bir anne! Hayatta isteyince yapılamayacak hiçbir şeyin olmadığına inanan Neslihan’la 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel voleybol ve kadın sporcular üzerine bir sohbet gerçekleştirdik. Yetenekli oyuncunun kadınlara, özellikle de sporcu genç kızlara hedeflerine ulaşmada harika önerileri var!

1) Hem annesin hem de profesyonel bir sporcu. Peki hangisi daha zor?  

İkisi de başlarda zor geliyor. Ama bir şeyi severek yaptığınızda hiçbir zorluk kalmıyor.

2) Tanıdığın en güçlü kadın kim?  

 Annem.

3) “En iyi” olmanın 3 koşulunu söyler misin?

İnanmak, pes etmemek, hırslı olmak.

5) Profesyonel sporcu olmanın sosyal hayatına ne gibi etkileri var?  

Sporculuk hayatıma küçük yaşlarda başladım. Her seviyede farklı zorlukları oluyor. En basitinden anlatmak gerekirse, sezon içerisinde programlar yoğun olduğu için ailenizle arkadaşlarınızla fazla vakit geçiremiyorsunuz.

6) Dünyaya kıyasla Türkiye’de kadın sporcu olmanın ne gibi avantaj ve zorlukları var?

Genel olarak aslında dünyada da Türkiye’de de kadın sporcular çok fazla değer görmüyor. Bu hepimiz için bir dezavantaj. Zamanla bazı anlayışların değiştiğini görüyoruz. Ülkemizde en başarılı spor dalı kadın voleybol olarak gösteriliyor. O yüzden Türkiye’de oynayan bir voleybolcu olarak avantajımız var diyebiliriz. Diğer dallar için bir şey diyemeyeceğim ama voleybol ülkemizde çok üst seviyede.

7) İleride çok iyi yerlere geleceğini düşündüğün, bugünün gelecek vaad eden kadın voleybolcuları sence kim?

Ligde oynayan hemen hemen her takımda gelecek vadeden genç oyuncular var. Hepsini çok başarılı buluyorum ve ileride iyi yerlere geleceklerini düşünüyorum.

8) Maç öncesinde yaptığın bir totemin var mı?

Özellikle yaptığım bir şey yok. Maça giderken genelde kitap okuyup, müzik dinlerim.

9) “Hayatımın maçı” dediğin ve unutamadığın voleybol maçı hangisi?

Hayatımın maçı dediğim birçok maç oldu. Özellikle birini söylemek gerekirse, 2015’te Avrupa Şampiyonlar Ligi’ni kazandığımız maç diyebilirim

10) Senin gibi başarılı bir voleybolcu olmayı hedefleyen sporcu genç kızlara tavsiyen nedir?

Severek oynasınlar ve her zaman hep daha iyiyi yapabileceklerine inansınlar. Önünüze çıkan zorlukları pes etmeden aştığınız sürece başarılı olursunuz.

Yorum Yazın

Exit mobile version