in

Nike Chrome Blush ile Daha Fazlasına İnan

Nike, performansı stille buluşturan Chrome Blush koleksiyonu için hazırladığı yeni reklam kampanyası ile kadınları kendilerine inanmaya bir kez daha davet ediyor.

Kadının gücüne olan inancını ilk kez dört ikonik ayakkabısını yeniden tasarladığı “Beautiful X Powerful” koleksiyonuyla duyuran Nike’ın ilham kaynağı; 1984’te Olimpiyatlar’a katılarak tarihte bir ilke imza atan kadın sporcu Joan Benoit Samuelson.  Samuelson’ın performansının yanı sıra, meşhur ifadesi “Varış çizgisi diye bir şey yok.” sözünden ilham alarak bu konudaki çalışmalarına yoğunlaşan Nike, tüm dallardaki kadın sporcuları desteklemeyi amaçlayan içerikleriyle son yılların en dikkat çeken markası hâline geldi.

nike_chrome_blush_2
Nike’ın yıllardır süren bu çalışmaları, Nike Women Maratonu’nun da doğmasını sağladı. Kadın hareketinin tüm dünyaya yayılmasını sağlayan maraton sonrasında ise Nike Women topluluğu oluştu. Şimdilerde dünya üzerinde dört milyonu aşkın atletin, ‘sınırları zorlamak’ gibi ortak bir amaç ve kararlılıkla koşu, antrenman ve spor yapmasından motivasyon sağlayan marka da aynı zamanda kendi kaynağını durmadan beslemekten yana bir tavır sergiliyor. En son “Bizi Böyle Bilin” kampanyasıyla karşımıza çıkan Nike, son olarak soft renkleriyle dikkat çeken Chrome Blush koleksiyonunu duyurmak için bir kampanya hazırladı.

Geleceğe ışık tutan modellerle antrenman veya hafta sonu stilinin tonunu belirle.

“Daha Fazlasına İnan” kampanyası bir öncekiler gibi yine birçok farklı alandan güçlü kadınları bir araya getirmesiyle dikkat çekiyor. Nike, Chrome Blush için hazırladığı mottosuyla hem gerçek sporcuların, hem günlük hayatta spor şıklığı yakalamak isteyenlerin hoşuna gidecek yeni koleksiyonuyla kadınları sahip oldukları gücü sporla ifade etmeye davet ediyor.

nike_chrome_blush_4
Son dönem Türk dizilerinin popüler oyuncuları Büşra Develi ve Melisa Şenolsun, milli triatlet Esra Nur Gökçek, dansçılar Çisil Sıkı, Nil ve Gül Batırbaygil, DJ Marlo, tasarımcı Cansın Sıkı ve son olarak bir önceki Nike reklamında da yer almış olan dövme sanatçısı Manolya Urkan’ın poz verdiği çekimlerde Chrome Blush serisinin hem gündelik hayatta hem profesyonel spor hayatında ideal bir tercih olduğunun altı çiziliyor.

Hayatı boyunca sporla iç içe yaşamış biri olan Melisa Şenolsun, aynı zamanda voleybol, jimnastik ve bale deneyimi olan bir oyuncu… Spor yaptığında kendini daha kuvvetli ve enerji dolu hissettiğini vurgulayan Şenolsun, spordan çıktığı zaman sıcacık güneşli bir güne uyanmış gibi olduğunu ifade ederken şunları ekliyor; “Günüm kötü başlamış olsa bile düzeliyor ve toparlıyorum.”

nike_chrome_blush_1
Son dönemin yıldızı parlayan isimlerinden Büşra Develi de spordan vazgeçemeyenlerden. Nike’taki oluşumun kadınlar için öneminin farkında olan genç oyuncu, kampanya çekimi için duygularını şu şekilde ifade ediyor; “Bu kampanya, kadınların aslında ne olduğu ile ilgili farkındalığı yükseltmesi dışında kadının asıl potansiyelini yansıtan, kadını kırılmaya hazır bir çiçek gibi değil de çok güçlü ve cesur bir yerden ele aldığı için benim için büyük önem taşıyor.”

Nike’ın sitesine girip Chrome Blush koleksiyonunu keşfetmek istediğimizde üç ayrı başlığk karşımıza çıkıyor. Antrenman ürünlerine ayrı, lifestyle ürünlerine ayrı ve koşu ürünlerine ayrı bir başlıkta yer veren Nike, kendine inanmaktan asla vazgeçmeyenler için birbirinden şık kombinleriyle koleksiyonu tanıtıyor.

Chrome Blush koleksiyonu için Nike Women topluluğundan yeni bir kısa film gelir mi bilinmez ama her biri kendi sektöründe oldukça başarılı isimlerle yapılan bu fotoğraf çekimi de enerjisi oldukça yüksek bir kampanyaya evrilmiş diyebiliriz. Chrome Blush koleksiyonunu keşfetmeden önce Nike Rusya için hazırlanan reklam filmini izlemenizi tavsiye ederiz.

Kısa Sürede İncelmenizi Sağlayacak 3 Pilates Aleti!

Detoks İçecekleri İle Zayıflamak Mümkün Mü, Değil Mi?