in

Sahalardan Setlere Geçiş Yapan 5 Kamerasever Sporcu

1. Michael Jordan 

jordan_sportmen_blog

Chicago Bulls’un efsanevi oyuncusu Michael Jordan, basketbol tarihine ismini altın harflerle yazdırdıktan sonra şansını bir de beyaz perdede denemiş ve klasikler arasına girmeyi başarmış olan Space Jam filmine imza atmıştı. 1996 Yılında Looney Tunes’un yaramaz karakteri Buggs Bunny ve arkadaşlarıyla birlikte kamera karşısına geçen Jordan, başarılı performansı ile büyük beğeni toplamıştı. Film dünya çapında 230.4 milyon dolar gişe hasılatı yaptı.

2. Arnold Schwarzenegger

sportmen_arnold

Gerçek mesleği vücut geliştirme olan ve yıllarını bu işe harcayan Arnold, ilk olarak 1970 yılında Hercules in New York filmi ile sinemaya geçiş yaptı. Daha sonra 1982 yılında Conan ile Hollywood’daki yerini sağlamlaştırsa da dünya çapındaki ününü efsanevi Terminatör filmi ile elde etti. 2015 yılında serinin 5. filmi sinemaseverlerle buluştu.
 

3. Bruce Jenner

sportmen_brucejenner

1976 yılında Olimpiyat Oyunları’nın atletizm dalında dünya şampiyonluğunu elde eden Bruce Jenner, daha o yıllarda televizyon dizilerinde ve reklamlarda yer almaya başlamıştı. Aynı zamanda Kardashian ve Jenner kardeşlerin babası olan Jenner, yıllar sonra televizyona dönüş yaptı. Hem de Caitlyn Jenner olarak. Önceleri meşhur televizyon şovu Keep Up With The Kardashians’da yer alan Jenner, medyada yarattığı büyük yankı ile kendi şovuna da imza atmayı başardı.

4. Dwayne Johnson

dwaynjohnson

“The Rock” lakabı ile de tanınan Dwayne Johnson, gençlik yıllarını sporla iç içe geçirdi. 1991 yılında Miami Üniversitesi ulusal şampiyonluğu takımında futbol kariyerine başlayan Johnson, Kanada Futbol Ligi’nde Calgary Stampeders için oynamaya devam etti. Daha sonraları babasının izinden giderek profesyonel güreşçi olmaya karar veren aktör, Dünya Güreş Fedarasyonu’na geçiş yaptı ve iki yıl içinde WWF Şampiyonası’nı kazandı. Güreş dalında toplam 16 şampiyonluk elde eden Dwayne Johnson, bu sefer soluğu kamera karşısında alarak peşi sıra; Mumya Geri Dönüyor, Akrep Kral, Oyun Bozan, Zor Kazanç, G.I. Joe gibi filmlere imza attı. Ünlü yıldızın en çok gişe yapan filmlerinden biri ise hiç şüphesiz Hızlı ve Öfkeli oldu.

5. Shaquille O’neal

kazaam_sportmen

Basketbolun dev adamı, yıllarını bu spora harcadıktan sonra; sinema, müzik ve girişimcilik olmak üzere birçok sektöre el attı. 1996 yılında yer aldığı Kazaam adlı komedi filmi ile sinema platformu Rotten Tomatoes’ta %4’lük bir derece alırken, IMBD’de de “En Kötü 100 Film” listesine girmeyi ihmal etmedi.

Tek Rakipleri Kendileri!

Diyetinizi Bozmamanın 5 Yolu