in

Yağmurlu Havalara Uygun Koşu Ayakkabıları

Yağmurlu kış günlerinde bile açık havada spor yapmaktan vazgeçemiyorsanız iyi bir koşu ayakkabısına sahip olmanız şart. Spor markaları da tıpkı sizin gibi düşünüyor ve yağmurlu günler için kaliteli koşu ayakkabıları tasarlamaktan geri kalmıyor. Ortak özellikleri su ve rüzgar geçirmeyen sayası ile sağlam ve dayanıklı taban tasarımı olan ayakkabılar, olumsuz hava koşullarına meydan okuyor. Sizin için bu ayakkabıları mercek altına aldığımız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 

1) Rüzgara Karşı Nike Winflo 7 Shield

İsminden de anlaşılacağı üzere Nike Winflo 7 Shield, rüzgar ve yağmura karşı bir kalkan gibi ayaklarınızı koruyor. Nike Air Zoom teknolojisinin bütün konforunu ve rahatlığını taşıyan model, oldukça çekici bir dış görünüşe sahip. Uzun ve tempolu koşuları sevenler için gözden geçirilen model, arttırılmış yüksekliği sayesinde mesafe ne kadar uzun olursa olsun, koşuya devam etmeniz için size destek oluyor. Yağmurun ve rüzgarın işlemediği sayası ise yenilenen file tasarımı sayesinde ayakların terlemesini önlüyor.

Yağmurlu Havalara Uygun Koşu Ayakkabıları winflo

Topuklarda ve ayağın tarak kısmında yer alan Zoom yastıklar ise artık daha geniş. Gerek artan köpük hacmi gerekse 4 mm’ye kadar yükseltilen taban tasarımı, ayakkabıyı daha esnek bir yapıya kavuşturuyor. Yeni görüntüsüyle birlikte daha hızlı tepkime vermeye başlayan model, ıslak zeminlerde kaymayı önleyen taban deseni ile dikkat çekiyor. 

2) Nike Air Zoom Pegasus 37 Shield Running 

Nike’ın yağmurlu ve soğuk günler için tasarladığı bir başka uzun mesafe koşu ayakkabısı ise Pegasus serisinde yer alıyor. Dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahip olan Gore-Tex sayası, rüzgar ve yağmura rağmen istediğiniz kadar koşmanıza imkan tanıyor. Üzerindeki mikro gözeneklerin sayısı artırılan file tasarımlı sayası ise hava alışverişinin artmasını sağlıyor. Böylece ne kadar hareket ederseniz edin, ayaklarınız hem terlemiyor hem de üşümüyor.

Yağmurlu Havalara Uygun Koşu Ayakkabıları shield

Topuk kısmındaki Zoom Air birimi genişleyen modelin tabana yayılan köpükleri ise ayakkabının daha yumuşak ve esnek olmasını amaçlıyor. Basınçlı havanın sağladığı esneklik ile birlikte daha rahat ve konforlu hale gelen spor ayakkabı, yeniden tasarlanan kauçuk dış tabanı ve deseni ile de dikkat çekiyor. 

3) Nike Pegasus Trail 2 Gore-Tex

Açık havada koşmayı yaz-kış tutku haline getirenler, arazi koşullarına uygun ayakkabıları tercih ediyor. Nike’ın Pegasus serisinden çıkardığı yeni modeli Trail 2, arazi koşullarına uyumlu tabanı sayesinde sadece düz zeminlerde değil, engebeli zeminlerde de rahatça koşmanızı sağlıyor. Gore-Tex astarının üzerinde yer alan file tasarımlı sayası, suyu ve rüzgarı içeri geçirmediği gibi, ayakkabının üzerindeki suyu da hemen tahliye ediyor.

Yağmurlu Havalara Uygun Koşu Ayakkabıları pegasus gtx

Diğer koşu ayakkabılarından farklı bir modele sahip olan dış taban deseni ise bisiklet lastiklerinden ilham alınarak tasarlanıyor. Taban boyunca çıkıntıların yer aldığı ayakkabı, yokuş yukarı ve aşağı koşarken zemine sıkı sıkıya tutunmayı garanti ediyor. Nike React teknolojisi ise tam boy tasarımı sayesinde hem geçişlerde yastıklama yapıyor hem de hızlı tepkime veriyor. Böylece kayalık ve taşlık arazide bile rahatsız olmadan koşabilmeyi sağlıyor. 

4) adidas Terrex Agravic TR Gore-Tex

Gore-Tex astarı ve özel file sayası ile tüm zemin tiplerine uyumlu bir koşu ayakkabısı olarak tasarlanan Terrex serisinin yeni üyesi Agravic TR Gore-Tex, uzun mesafeler için enerjinize enerji katıyor. Islak ya da kuru zeminde kullanımı fark etmeyen model, arazı tipi koşu antrenmanları için en iyi alternatifler arasında kabul ediliyor.

Yağmurlu Havalara Uygun Koşu Ayakkabıları

Traxion dış tabanı iki katmandan oluşan modelin en dışında ise çıkıntılı taban deseni yer alıyor. EVA orta taban yastıklama teknolojisine sahip spor ayakkabının topuk ve burun kısımlarında ise ilave yastıklama köpükleri bulunuyor. Mükemmel zemin tutuşunun yanı sıra su geçirmeyen sayası ile kusursuz bir bütünlük yakalayan ayakkabının şık duruşu ise ürüne ayrı bir karizma kazandırıyor. 

Kış aylarında da koşmak, iklim koşullarına ya da zemin şartlarına meydan okumak istiyorsanız spor ayakkabı alışverişinizi Barcin.com’dan yapabilirsiniz. 

Kış Koşuları İçin Faydalı Tüyolar yazımız da ilginizi çekebilir.

Kas Yapan Yiyecekler Hangileridir

Kas Yapan Yiyecekler Hangileridir?

Etkili ve Faydalı Kol Egzersizleri

Etkili ve Faydalı Kol Egzersizleri