in

Bahar Detoksu için Yağ Yakan içecekler

Bahar ayları geldi ve güneş güzel yüzünü göstermeye başladı. Pırıl pırıl günlere uyanırken, vücudunuz bahara hazır mı? Kış aylarını geride bırakırken çok fazla soğuk algınlığına yakalanıyorsanız, baş dönmesi, mide bulantısı, kabızlık gibi sorunlar yaşıyorsanız, tüm bunlar iyi bir detoksa ihtiyacınız olduğu anlamına geliyor. Vücuda yüklenen zehirli toksinleri dışarıya atmak için kullanılan detoks suları yağ yakmak için de size yardımcı oluyor. Birbirinden farklı bitkilerle ve meyvelerle hazırlanan detoks içecekleri sayesinde kilo kaybetmek kolaylaşıyor. Yağ yakan içecekler, yaz aylarına girerken en büyük dostunuz oluyor. Tabii ki birbirinden lezzetli detoks içeceklerini tükettiğiniz dönemde sağlıklı beslenmeye de özen göstermeniz gerekiyor.

Yeşil Çaylı Detoks İçecekleriyle Kilo Verebilirsiniz

Yeşil çayın sağlığa olumlu etkileri uzun zamandır biliniyor. Metabolizmayı hızlandıran etkisiyle kilo vermek isteyenlerin listelerinden ayrılmayan yeşil çay, toksinlerin vücuttan atılmasına da katkı sağlıyor. Şekersiz içilmesi gereken yeşil çay, içine atılacak limonla daha lezzetli hale geliyor. Yeşil çay gibi metabolizmanın hızlanmasını sağlayan limon, kilo kaybını hızlandırarak fit bir vücuda ulaşmanıza destek oluyor. Güne limonlu yeşil çayla başlayarak hem formunuzu koruyabilirsiniz hem de zinde bir gün geçirmeye adım atabilirsiniz.

detoks_icecekleri_ile_zayiflamak_mumkun_mu_degil_mi
Yeşil çay ve limona eşlik eden doğal maden suyu da detoks içeceğinin verimini yükseltiyor. Vücuda faydaları saymakla bitmeyen maden suyu, sağlıklı bir şekilde kilo kaybetmenize yardımcı oluyor. Yağ yakan içecekler arasında zirvede yer alan bu içecek, sizi sağlıklı bir şekilde yaza hazırlıyor. Detoks içeceği sabah kahvaltılarından önce tüketildiği takdirde, yeşil çayın iştah kesici etkisi sayesinde yemeği fazla kaçırmanızı da engelliyor.

Yeşil çayla birleştiğinde mucizeler yaratan limon, zencefil ve balla birlikte de vücuda mükemmel bir tazelik getiriyor. Bir bardak kaynamış suyun içine sıkılan bolca limon suyu, küçük küçük doğranmış zencefil parçaları ve bir kaşık bal kışın üzerinizde bıraktığı olumsuz etkileri hemen sona erdiriyor. Bunun yanında müthiş bir yağ yakıcı olan bu içecek, düzgün bir vücuda kavuşmanızın kapılarını aralıyor.

yağ yakan içecekler
Zencefil ve balın uyumu damaklara hitap ederken, doğal birer antioksidan olmaları da vücuda büyük yarar getiriyor. İçeriğinde çok sayıda vitamin olan bu iki lezzetli besin, mideyi zararlı toksinlere karşı koruma altına alıyor. İkiliye eklenen limonun metabolizma hızlandırıcı etkisiyle de yağlardan kurtulmak kolaylaşıyor.

Detoks İçeceği Hazırlarken Tarçını Unutmamalısınız

İçine çubuk tarçın konulan tüm detoks içeceklerinin lezzeti farklı bir boyuta taşınıyor. Tarçınlı su detoksu vücuda büyük bir dinginlik sağlarken, yağ yakımını kolaylaştırıyor. Yorgunluğu engellemesi sayesinde sporcuların vazgeçilmezi olan tarçın, detoks sırasında dinç bir şekilde spor yapmanıza destek oluyor.

tarçınlı su zayıflatır mı 1
Mangolu, zencefilli ve çubuk tarçınlı detoks içeceğiyse yararlarıyla büyülüyor. Soğuk su içine eklenen mango suyu, mango ve zencefil dilimlerine eşlik eden çubuk tarçın, vücuttaki tüm zararlı toksinleri atmanıza destek oluyor. Mangonun sindirim sistemine ve metabolizmaya olumlu katkısı bol bol yağ yakılmasını sağlıyor. Tadıyla da çok cazip olan bu içecek, sağlıklı bir vücutla yaza hazırlıyor.

Çubuk tarçın, ananas ve portakal ile hazırlanan nefis detoks içeceğine de tat katıyor. Soğuk suyun içine eklenen ince dilimli bir portakal ve yarım bardak ananas yaşam kalitesini yükseltiyor. Bol C vitamini içeren bu detoks içeceği, grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıkları önlüyor. Yaza girişte yağ yakıcı etkisiyle de kilo vermek isteyenlerin yüzünü güldürüyor. Özellikle spordan önce ve sonra içildiği zaman yağ yakımını hızlandıran mucizevi detoks içeceği, kas kaybını da önlüyor.

yağ yakan içecekler 4
Vücuda sayısız faydası bulunan detoks sularına egzersizlerin eşlik etmesiyle yakılan yağ oranının yükseleceğini akıllardan çıkarmamak gerekiyor. Detoks programlarını uygulamadan önce bir diyetisyen veya doktora danışmanız önemlidir.

Bahar detoksu ile yenilenmeye hazır mısın? Eğer siz de yaza düzgün bir vücutla girmek istiyorsanız, Barcin.com‘da yer alan birbirinden güzel yürüyüş ayakkabılarına göz atmayı unutmayın.

halsizlik nedenleri

Spor Sonrası Halsizlik Nedenleri ve Çözümü

kas yapma

Yeni Başlayanlara Kas Yapma Teknikleri