in

Kondisyon Bisikleti Faydaları Nelerdir, Kondisyon Bisikleti ile Zayıflama

Evinizde yapabileceğiniz en basit ve faydalı egzersizlerden birisi olan kondisyon bisikleti, hem zayıflamanıza hem kas kazanmanıza yardımcı olan etkili bir yöntemdir. Kulaklığınızı takıp pedalları çevirmeye başladığınız andan itibaren kendinizi bambaşka bir dünyada hayal edebilirsiniz. Kondisyon bisikleti faydaları nelerdir birlikte göz atalım ve pedalları sağlığa çevirelim!

Siz de spor salonuna vakit ayıramayanlardansınız, evinizde yapabileceğiniz ve faydasını göreceğiniz egzersizlerden birisi kondisyon bisikletidir. Kondisyon bisikleti sayesinde evinizin rahatlığında spor yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Birçok sebeple tercih edilen bu yöntemle zayıflayabilir, formda kalabilir ve kaslarınızı geliştirebilirsiniz.

kondisyon bisikleti faydaları 3

Sporunuza eğlence katabilirsiniz.

Kondisyon bisikletinde spor yaparken aynı anda başka şeylerle de ilgilenebilirsiniz. Müzik dinleyebilir veya dizi/film izleyebilirsiniz. Vücudunuz için bir iyilik yaparken zihninizi de rahatlatabilir hatta izlediklerinizle yeni bilgiler edinebilirsiniz. Böylelikle birçok kişinin bahanesi olan “spor yaparken sıkılmak” sorunundan uzaklaşmış ve eğlenceli bir şekilde hareket etmiş olursunuz.

kondisyon bisikleti faydaları 5

Ayrıca kondisyon bisikleti, yoğun geçen bir günün stresini atarak sizi rahatlatan bir yoldur. Spor sayesinde vücudunuzda salgılanan endorfin hormonu ile mutluluğunuz artarken kaygılarınız azalır. Çikolata yerken de salgıladığınız bu hormonu, vücudunuza oldukça faydalı bir aktivite sırasında kazanmanız sayesinde kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Bunun yanında kendiniz için iyi bir şey yapmanın verdiği keyfi de yaşayacaksınız.

Kendinize en uygun zorlukları seçebilirsiniz.

Kondisyon bisikleti faydaları arasında yer alan zorluk belirleme, bu yöntemin en önemli artılarından birisidir. Egzersizin zorluğunu artırmak, kendinize meydan okumanıza ve sporunuzun etkisini artırmanıza yarar. Evinizde, gerçekleştirdiğiniz egzersizin faydasını daha fazla görebilmek adına hızınızı ve gücünüzü ne kadar kullanacağınıza karar veren zorluk seçenekleriyle yağ yakımını artırabilir ve kaslarınızın güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

kondisyon bisikleti faydaları 2

Bu sırada bisikletinizde bulunan ekranda ne kadar süredir spor yaptığınızı, ne kadar enerji harcadığınızı görerek motivasyonunuzu artırabilirsiniz. Kalp atış hızınızı da bu ekrandan kontrol ederek vücudunuzu dinleyebilir ve zorluk seviyesini kondisyon durumunuza göre ayarlayabilirsiniz. Her yaştan kişi için güvenli bir egzersiz imkanı sunan kondisyon bisikleti ile 15 dakikada yaklaşık 115 kalori yakmak mümkün.

Aynı anda birden fazla bölgenizi çalıştırma şansı bulursunuz.

Normal bisiklette olduğu gibi kondisyon bisikletinde de aynı anda vücudunuzun birden fazla bölgesini çalıştırabilirsiniz. Nizami bir şekilde tamamladığınız bir seans sırasında vücudunuzun üst ve alt kısımları bir arada hareket eder. Pedalları çevirirken bacak kaslarınız, en çok çalışan bölgeleriniz olur. Bunun yanında sırt, omuz, karın ve göğüs kaslarınızı da çalıştıran kondisyon bisikleti, yağ yakmanıza ve kaslarınızı güçlendirmenize yardımcı olur. Kondisyon bisikleti, aynı anda birden fazla kas grubunu çalıştırması sayesinde kilo vermek için en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Profesyonel bisikletçilerin bacaklarının ve kalçalarının ne kadar şekilli ve kaslı olduğunu düşünün. Bunun sebebi, durmaksızın pedal çevirmeleridir. Siz de vücudunuzu şekle sokmak istiyorsanız bu egzersizle hayalinizdeki fiziğe kavuşabilirsiniz. Ayrıca kondisyon bisikleti, diz ve dirsek olmak üzere birçok eklemin de güçlenmesine yardımcı olur.

kondisyon bisikleti faydaları 4

Kondisyon bisikleti, hem eğlenceli kullanımı ile hem zorluk belirleme özelliğiyle hem de tüm vücudunuzu aynı anda çalıştırmasıyla evde yapabileceğiniz en yararlı egzersizlerden biridir. Kondisyon bisikleti faydaları ile kilo verirken forma girmenin keyfine varabilirsiniz. Gününüze hareket katarken bir şeyler izleyerek hem bedeniniz hem zihniniz için bir rahatlama seansı gerçekleştirebilirsiniz. Stresten arınmış bir zihin ve istenilen fiziğe bir adım daha yaklaşan bir vücut için kondisyon bisikleti en güvenilir egzersizlerin başında gelir. Siz de kendiniz için bir iyilik yapmak istiyorsanız Barcin.com ile şimdi harekete geçin! Tek tıkla binlerce ürüne hızla ulaşın ve sağlığınız için bir adım atın.

Metabolizmayı Hızlandıran Besinler

Metabolizmayı Hızlandıran Besinler

Kalori Hesabı ile Zayıflama Doğru Mu? Kalori Sayanlar için Öneriler