in

Nike Fitness Ayakkabıları

Nike fitness ayakkabıları geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Kadın ve erkekler için ayrı seriler sunduğu gibi unisex modelleri de bulunan marka, fitness ayakkabıları konusunda zengin çeşitliliğe sahip. Açık havada ve spor salonunda düzenli spor yapma alışkanlığı olanlar için tasarlanan fitness ayakkabıları, rahat ve konforlu olmalarının yanı sıra en son Nike teknolojileri ile donatılıyor. Her biri sporcuların güç ve performansını artırmak için geliştirilen özellikler aynı zamanda sporcu sağlığını da ilk hedefleri arasında tutuyor. Metcon, Varsity, Nike Free, Air Monarch, Air Max ve T-lite gibi serileri Amerika başta olmak üzere tüm dünyada çok beğenilen Nike, Türkiye’de de en sevilen spor giyim markaları arasında yer alıyor.

Nike Metcon 5 ile Yere Sağlam Basın

Fitness salonları için özel olarak tasarlanmış Metcon 5 serisi, kadın ve erkekler için ayrı modellere sahip. Markanın ifadesi ile şimdiye kadar tasarladıkları en donanımlı fitness ayakkabısı olan Metcon 5, ağırlık çalışanlar için geliştirilen ekstra destekleri ile dikkat çekiyor.

nike fitness ayakkabıları

Hyperlift özellikli ayakkabı, topuk bölgesinde yer alan ilave dolgusu sayesinde thruster, wallball ve squat gibi hareketlerde sporculara ilave destek sunuyor. Burun topuk mesafesini ayarlamak için kullanılan dolgu, ağır yüklerin altına girildiğinde bilek esnekliğini artırarak kalçayı aşağı indirmeyi kolaylaştırıyor.

Nike Varsity Compete ile Daha Hızlı ve Çevik

Nike Varsity Compete, antrenman ayakkabıları içinde hız, çeviklik ve kavrayış için özel olarak geliştirilmiş en seçkin ürünlerden birisi olarak kabul ediliyor.

nike fitness ayakkabıları

Kuvvet antrenmanları için tasarlanan model, çeviklik egzersizleri, ağırlık kaldırma ve hızlanma hareketleri çalışan sporcular tarafından tercih ediliyor. Yoğun antrenman baskısını azaltmak için oldukça esnek bir yapıda üretilen, ultra hafif kauçuk dış tabanı ve EVA orta taban destekleri sayesinde üstün tutuş ve denge kabiliyeti sunuyor.

Nike Free ile Rüzgardan Daha Hızlı

Nike Free, hız ve güç antrenmanları için tasarlanan en özgün Nike modelleri arasında yer alıyor. Hem koşu hem de antrenman modelleri olan Nike Free serisinin en çok ses getiren özelliği ise, ayağın şeklini alan hafif ve esnek yapısı oluyor.

nike fitness ayakkabıları

Nike Free’nin özel taban yapısı ayakların hareketlerini özgürleştirmeyi hedefliyor. Ayakta bulunan 52 kasın özgürce hareket edebilmesi için lazerle dış tabana yerleştirilen esnek oluklar, ayakkabının sertliğini azaltarak esnekliğini artırmaya yarıyor. 

Nike Air Monarch ile Daha Rahat ve Konforlu

Nike Air teknolojisinin kullanıldığı Air Monarch serisi, hafif antrenmanlar dışında orta tempolu yürüyüş ve koşular için de tercih ediliyor. Phylon orta taban teknolojisi ile desteklenen model, darbe teknolojisi olarak da adlandırılan Air-Sole özelliği sayesinde ayağa binen baskıyı tüm tabana eşit olarak dağıtıyor.

nike fitness ayakkabıları

Hafif yastıklama yapan ayakkabı, sporcunun hareket esnasında ihtiyaç duyduğu esnekliği ve konforu fazlası ile sağlıyor. Kauçuk dış tabanı hem kapalı spor salonlarında hem de açık havada spor yapmaya uygun olan model, ıslak zemin dahil tüm zemin tiplerinde üstün tutuş yeteneği ile şaşırtıyor.

Nike T-lite ile Hafif ve Esnek Kontrol

Nike T-lite hafif ve orta tempolu antrenmanlar için en ideal ayakkabı özelliklerini taşıyor. Fitness ve koşu antrenmanları için özel olarak tasarlanan model, spor salonunda fitness açık havada ise koşu ve yürüyüş egzersizlerini destekliyor.

nike fitness ayakkabıları

Sert kauçuktan yapılmış dış tabanının yüzeyinde bulunan üçgen desenleri mükemmel zemin tutuşu sağlıyor. Ayakkabının hafif köpükten üretilmiş orta taban destekleri ise, ayağa yastıklama yaparak üstün çekiş ve performans gücü sunuyor.

Nike Air Max :Tüm Zamanların Efsane Modeli

Nike’ın Air teknolojisini tanıttığı ilk model olan Air Max serisi, 30 yılı aşkın bir süredir üretilmeye devam ediyor. İlk çıktığı günden bugüne kadar üzerine eklenen yeni Nike teknolojileri ile daha rahat ve konforlu hale gelen model, öncelikle atletlerin performansını daha da artırmaya yönelik özellikleri ile dikkat çekiyor. Basınçlı hava sayesinde son derece esnek olan Nike Air Max modelleri, Air-Sole özelliğinin de yardımı ile ayağa yüklenen baskıyı tüm tabana eşit miktarda dağıtmayı başarıyor. 

nike fitness ayakkabıları

Fitness ve koşu antrenmanları için farklı özelliklere sahip ayakkabılar tasarlayan Nike, önceliğini performans ve güç dengesini sağlayacak tasarımlara veriyor. Sporcu sağlığını göz önünde bulundurarak geliştirdiği modeller rahatlık, konfor ve esnekliğin yanı sıra yüksek çekiş ve zemin tutma kabiliyeti sunuyor. Antrenmanlarınızı daha keyifli ve enerjik hale getirecek tüm Nike modellerini Barcin.com‘da inceleyebilir, ihtiyacınız olan ürünleri avantaj ve fırsatlardan faydalanarak satın alabilirsiniz. 

Uzun ömürlü kullanım için Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir yazımız ilginizi çekebilir.

En İyi Zayıflama Hareketleri

En İyi Zayıflama Hareketleri

Baklagiller ile Sağlıklı Zayıflayın

Baklagiller ile Sağlıklı Zayıflayın