Menu
in

Hızlı ve Kolay Göbek Eritme? En Etkili Göbek Eritme Hareketleri?

Hızlı ve Kolay Göbek Eritme

Göbek bölgesindeki fazlalıklar pek çok kişiyi rahatsız eden bir sorundur. Yalnızca istenmeyen bir görüntüye neden olmakla kalmaz. Aynı zamanda insülin direnci, diyabet, kolesterol ve yüksek tansiyon gibi pek çok hastalığa yakalanma riskinizi de artırır. “Göbek nasıl eritilir?öğrenebilir ve düzenli beslenerek, göbek eritme egzersizleri yaparak formda bir görünüşe sahip olabilirsiniz.

Göbek Nasıl Eritilir?

Göbek bölgesindeki fazlalıklar genellikle ideal kilonun üzerinde olunmasından kaynaklanır. Ancak yağ oranınız %20’nin üzerindeyse ideal kilonuzda olsanız da göbeğiniz olabilir. Kalori kısıtlaması yaparak kilo vermeniz mümkündür. Ancak verdiğiniz kilonun kaslarınızdan değil, yağlarınızdan gitmesi için aldığınız kalorilerin protein, karbonhidrat ve yağ açısından dengeli olmasına özen göstermelisiniz. Aynı zamanda bunu ağırlık egzersizleri ile destekleyebilirsiniz.

Evde Göbek Eritme Yöntemleri Nelerdir?

 • Bazal metabolizma hızı kişinin kilosu, yaşı ve çeşitli fiziksel özelliklerine göre değişmekle beraber gün içerisinde hiçbir şey yapmadan yaktığınız kalori miktarını ifade eder. Gün içerisinde aldığınız kalori miktarının BMI değerinden düşük olmasına özen gösterebilirsiniz.
 • Göbek eritmek için mümkün olduğunca lifli gıdalar tüketerek iştahınızın kapanmasını sağlayabilirsiniz.
 • Trans yağlardan uzak durarak zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı gibi soğuk sıkım yağları tüketebilirsiniz.
 • Özellikle basit karbonhidratların göbek bölgesinde yağlanmaya neden olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle en etkili göbek eritme yolları arasında protein açısından zengin diyetleri uygulamak yer alır.
 • Kortizol, kilo almanıza neden olan bir hormondur. Pilates, yoga gibi egzersizler sayesinde stres düzeyinizi azaltıp, düzenli uyuyarak kortizol hormonu üretimini dengeleyebilirsiniz.
 • Düzenli Omega-3 tüketimi göbek bölgesindeki iç yağların yakılmasında yardımcı olur. Yağlı balıkların yanı sıra keten tohumu, çörekotu gibi besinler sayesinde de Omega-3 alabilirsiniz.

Göbek Yağlarının Erimesine Yardımcı Olan Tarifler

Göbek bölgenizden incelmenize yardımcı olan tarifler, mucize vadetmemekle beraber düzenli spor ve beslenmeyle birleştiğinde kilo vermenizi kolaylaştırabilir.

 • Sodalı ayran kürü iştahınızı kapatır ve ödem atmanıza yardımcı olur. Kürün hazırlanması ise son derece kolaydır. 4 yemek kaşığı yoğurt, 1 adet maden suyu ve yarım limonun suyu karıştırılarak tüketilir.
 • 1 yemek kaşığı yeşil çayı 1 litre sıcak suda demleyebilir ve üzerine maden suyuyla limon ekleyerek gün boyu tüketebilirsiniz.
 • Uyumadan 2-3 saat önce 3 kaşık yoğurt, 1 tatlı kaşığı acı pul biber ve yarım limonun suyunu karıştırıp tüketebilirsiniz. Göbek yağı eritme için yardımcı olan bu tarifi mide sorunu yaşayanlar kullanmamalıdır.

Göbek Eritme Egzersizleri Nelerdir?

Göbek eritmek için kardiyo ve güçlendirme egzersizlerini birlikte uygulayarak kısa sürede gözle görülür etkiler almaya başlayabilirsiniz. Kardiyo antrenmanları sayesinde nabız hızınızı artırıp, kalori harcayarak kilo verebilirsiniz. Verdiğiniz kilolar vücudun diğer bölgeleriyle birlikte göbekten de gider.

Bölgesel olarak yağ yakımı mümkün olmasa da, göbek eritme hareketleri ile karın bölgenizdeki kasları çalıştırabilir ve bu sayede göbeğinizin incelmesini sağlayabilirsiniz.

 • En etkili basen eritme hareketleri arasında yer alan bisiklet egzersizi karın kaslarınızın çalışmasına da yardımcı olur. Hareketi uygulamak için, yere sırt üstü uzanılır ve eller başın iki tarafında kavuşturulur. Bacaklar 90 derece kırılarak sırayla yukarı doğru çekilir, dirseklerle dizler birleştirilir.
 • Plank egzersizi vücudun büyük bölümünü çalıştıran zayıflama hareketlerindendir. Şınav pozisyonuna geçip dirseklerinizin üzerinde durarak uygulayabileceğiniz egzersiz, ön ve arka karın kaslarınızı çalıştırarak göbeğinizin erimesine yardımcı olur.
 • V sit-up egzersizi 10’ar tekrardan oluşan ve 3 set tekrarlanması gereken bel inceltme hareketleri arasında yer alır. Hareketin başlangıcında şınav pozisyonunda durulur. Ayaklar sırayla kollara kadar çekilir ve başlangıç pozisyonuna geri dönülür.
 • Pilates 100 hareketi göbek eritmenize yardımcı olurken iç bacaklarınızı da çalıştıran bir egzersizdir. Hareketin başlangıcında sırt üstü yatılır ve eller iki yana koyulur. Dizler 90 derece yukarı olurken baş da yerden kaldırılır. Kollar 100 saniye boyunca iki yanda yukarı aşağı hareket ettirilir.

Göbek eritme egzersizleri için ihtiyaç duyacağınız tüm spor malzemelerini Barcin.com’da bulabilir, tek tıkla siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Yorum Yazın

Exit mobile version